Aistis Baltušnikas

Lietuvos olimpinės rinktinės prekinis ženklas

Nuo 2014-ųjų Lietuvos olimpinė rinktinė ėmė naudoti naują vardą – LTeam. Toks trumpas ir įsimintinas pavadinimas reikalavo tokio pat ikoniško bei universalaus simbolio – logotipo, kuris būtų paprastas, tačiau prasmingas ir suprantamas pasauliniame kontekste. Naujojo ženklo centre – ąžuolo lapas. Tai reikšmingas ir gilią simbolinę prasmę turintis medis, tapęs lietuvių nacionaliniu simboliu.

Ąžuolo lapas simbolizuoja šalies stiprybę ir vienybę, o stilizuoto lapo dalys tarsi primena kario kalaviją ir suformuoja skydą. Tai simbolizuoja šių dienų kovą – varžymąsi dėl reikšmingų Olimpinių medalių.

lteam_logo

lteam_komanda lteam_baseinas lteam_azuolas lteam_auto

Kas yra "Dizaino Indeksas LT" ?

Pasitelkę statistikos duomenis bemat galėtume sužinoti bet kokius indeksus –  bendrojo vidaus produkto dydį, tenkantį vienam gyventojui, infliacijos rodiklį, vartotojų kainų indeksą, kūno masės ir netgi laimės indeksą. O koks yra dizaino indeksas? Pasaulio, Europos ar Lietuvos? Ar tokį indeksą įmanoma fiksuoti, pateikti, apskaičiuoti? Ar bent nujausti? Juk iš tokio dizaino indekso galima būtų labai daug spręsti apie šalies kultūros, pramonės lygį, visuomenės poreikius ir lūkesčius, požiūrį į aplinką ir pačius save. "Dizaino Indeksas LT" - tai daugiametis projektas, kurio tikslas pademonstruoti pasauliui Lietuvos dizaino pasiekimus.