Austėja Platūkytė

Swallow

Stalas, suburiantis 4 žmones dalintis. Stalo dekoras – 100% natūralaus lino staltiesė, kuri uždengia tik stalo viršų – konstrukcija tampa puikiai matoma. Medžiaga yra pritaikyta patogiam išėmimui, o galuose esantys plieniniai strypeliai suteikia papildomo svorio ir išlaiko medžiagą tiesią.

Esant poreikiui, stalas yra patogiai transportuojamas – kojos lengvai išsirenka ir susideda į stalviršio apačioje esančius išfrezavimus. Stalviršis yra pagamintas iš 21 mm storio beržinės faneros, stalo kojos – iš medžio masyvo ir nudažytos vandens pagrindo dažais, kurie yra visiškai nekenksmingi aplinkai. Stalo kojų konstrukcija yra įkvėpta ‘psalidoprocne nitens’ – karpytauodegės kregždės. Iš čia kilęs ir baldo pavadinimas – ‘Swallow’.

Austeja_Platukyte_Swallow_6Austeja_Platukyte_Swallow_1 Austeja_Platukyte_Swallow_2 Austeja_Platukyte_Swallow_3 Austeja_Platukyte_Swallow_4 Austeja_Platukyte_Swallow_5  A_Swallow_6 Austeja_Platukyte_Swallow_8Austeja_Platukyte_Swallow_7

Kas yra "Dizaino Indeksas LT" ?

Pasitelkę statistikos duomenis bemat galėtume sužinoti bet kokius indeksus –  bendrojo vidaus produkto dydį, tenkantį vienam gyventojui, infliacijos rodiklį, vartotojų kainų indeksą, kūno masės ir netgi laimės indeksą. O koks yra dizaino indeksas? Pasaulio, Europos ar Lietuvos? Ar tokį indeksą įmanoma fiksuoti, pateikti, apskaičiuoti? Ar bent nujausti? Juk iš tokio dizaino indekso galima būtų labai daug spręsti apie šalies kultūros, pramonės lygį, visuomenės poreikius ir lūkesčius, požiūrį į aplinką ir pačius save. "Dizaino Indeksas LT" - tai daugiametis projektas, kurio tikslas pademonstruoti pasauliui Lietuvos dizaino pasiekimus.