Geriausi Lietuvos dizainerių darbai 2015

Ernesta Vala, Beatričė Vanagaitė

Vertigo

Dvi skirtingų kartų ir patirčių kūrėjos, dvi vienodo ilgio virvelės, keli puslapiai mitologijos, gabalas spalvingos medžiagos, krislelis religijos ir nemaža dalis chaoso. Ilga istorija apie genetiškai paveldėtus simbolius ir nesibaigiančią minties liniją. Preciziškas lazerio rėžis. Sudėtingas postindustrinės epochos vertybių labirintas ir pirmas tetos Vidos įspūdis – „šito aš tikrai nedėvėsiu“. Kodėl? Šiandien atsakymų yra daugiau, negu klausimų – žodžiais ir vaizdais amžiams įstrigusių Visatos hologramoje.

 

Divine Authority_the hawk_SUNDAY DANCERS Divine Authority_the hawk_with model_SUNDAY DANCERS Enlightened Madness_a sage_SUNDAY DANCERS (1) Enlightened Madness_a sage_SUNDAY DANCERS (2) LeGourmet_a bow tie_SUNDAY DANCERS LeGourmet_a bow tie_with model_SUNDAY DANCERS Pranayama_a nose_SUNDAY DANCERS (1) Pranayama_a nose_SUNDAY DANCERS (2) Sacret nutrition_a loaf_SUNDAY DANCERS (1) Sacret nutrition_a loaf_SUNDAY DANCERS (2) SantaMuerte_the divine hand_SUNDAY DANCERS SantaMuerte_the divine hand_with model_SUNDAY DANCERS Sociofugals_a skull_SUNDAY DANCERS (1) Sociofugals_a skull_SUNDAY DANCERS (2) SolaFide_a cross_modern_SUNDAY DANCERS SolaFide_a cross_postmodern_SUNDAY DANCERS SolaFide_a cross_with model_SUNDAY DANCERS

Kas yra "Dizaino Indeksas LT" ?

Pasitelkę statistikos duomenis bemat galėtume sužinoti bet kokius indeksus –  bendrojo vidaus produkto dydį, tenkantį vienam gyventojui, infliacijos rodiklį, vartotojų kainų indeksą, kūno masės ir netgi laimės indeksą. O koks yra dizaino indeksas? Pasaulio, Europos ar Lietuvos? Ar tokį indeksą įmanoma fiksuoti, pateikti, apskaičiuoti? Ar bent nujausti? Juk iš tokio dizaino indekso galima būtų labai daug spręsti apie šalies kultūros, pramonės lygį, visuomenės poreikius ir lūkesčius, požiūrį į aplinką ir pačius save. "Dizaino Indeksas LT" - tai daugiametis projektas, kurio tikslas pademonstruoti pasauliui Lietuvos dizaino pasiekimus.