Geriausi Lietuvos dizainerių darbai 2015

Geola

Skaitmeninis holograminis Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II portretas

 

CIMG1564_trueCIMG1563_trueCIMG1565_true

 

1999m. Geola sukūrė ir užpatentavo skaitmeninį holografinį spausdintuvą naudojanti įmonės impulsinius lazerius. Skaitmeninės hologramos spausdinimui naudojami vaizdai iš trumpo video klipo, arba erdvinio objekto vaizdų seka (nuo 200 iki 1200 vaizdų). 2000m Geola pradėjo spausdinti skaitmenines hologramas, kurių dydis siekia nuo 18x24cm iki 1×1,5 metro. Apšvietus hologramą, pasirodo dizainerio numatytas trimatis, ir netgi judantis, erdvinių objektų atvaizdavimas. 3D vaizdo gylis iki 1,2metro, vaizdo išnešimas prieš hologramą – iki 0,4metro. Skaitmeninės hologramos (i-Liumogramos) spausdinamos ant specialios fotojuostos ir, po išryškinimo, laminuojamos ant kieto arba lankstaus pagrindo.

Skaitmeninės hologramos (i-Liumogramos) naudojamos vaizdinių idėjų pristatymui, kaip meninė išraiškos priemonė, bei kaip muziejinių eksponatų pakaitalas.

Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II portretas. Video klipo autorius: Rob Munday (Spatial Imaging, Twickenham Film Studios, UK); Holografinė spauda: Jevgenij Kučin – (UAB Geola Digital).

 

Kas yra "Dizaino Indeksas LT" ?

Pasitelkę statistikos duomenis bemat galėtume sužinoti bet kokius indeksus –  bendrojo vidaus produkto dydį, tenkantį vienam gyventojui, infliacijos rodiklį, vartotojų kainų indeksą, kūno masės ir netgi laimės indeksą. O koks yra dizaino indeksas? Pasaulio, Europos ar Lietuvos? Ar tokį indeksą įmanoma fiksuoti, pateikti, apskaičiuoti? Ar bent nujausti? Juk iš tokio dizaino indekso galima būtų labai daug spręsti apie šalies kultūros, pramonės lygį, visuomenės poreikius ir lūkesčius, požiūrį į aplinką ir pačius save. "Dizaino Indeksas LT" - tai daugiametis projektas, kurio tikslas pademonstruoti pasauliui Lietuvos dizaino pasiekimus.