Geriausi Lietuvos dizainerių darbai 2015

Ieva Ševiakovaitė, Jolanta Rimkutė, Augustinas Paukštė

Tautinio kostiumo įkvėpti raštai – Suvalkietiškos lelijos. Žemaitiški dryžiai. Dzūkiški langeliai. Aukštaitiškas languotumas.

Raštai sukurti tyrinėjant ir kūrybiškai interpretuojant skirtingų Lietuvos etnografinių regionų kultūros paveldą. Pritaikant šiuolaikines technologijas (skaitmeninė sublimacinė spaudos technologija) raštai buvo perkelti ant audinių ir sukurta 15 tradicinį tautinį kostiumą ir modernias mados tendencijas jungiančių modelių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės kolekcijai.

Zemaitiski dryziai Suvalkietiskos lelijos Dzukiski langeliai Aukstaitiskas languotumasTautinio kostiumo ikvepti rastai

Kas yra "Dizaino Indeksas LT" ?

Pasitelkę statistikos duomenis bemat galėtume sužinoti bet kokius indeksus –  bendrojo vidaus produkto dydį, tenkantį vienam gyventojui, infliacijos rodiklį, vartotojų kainų indeksą, kūno masės ir netgi laimės indeksą. O koks yra dizaino indeksas? Pasaulio, Europos ar Lietuvos? Ar tokį indeksą įmanoma fiksuoti, pateikti, apskaičiuoti? Ar bent nujausti? Juk iš tokio dizaino indekso galima būtų labai daug spręsti apie šalies kultūros, pramonės lygį, visuomenės poreikius ir lūkesčius, požiūrį į aplinką ir pačius save. "Dizaino Indeksas LT" - tai daugiametis projektas, kurio tikslas pademonstruoti pasauliui Lietuvos dizaino pasiekimus.