Geriausi Lietuvos dizainerių darbai 2015

Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin

“Crème de la Crème” kvepalų salono Klaipėdoje interjeras

Įsivaizduokite biblioteką, nebūtinai knygų, asmeninę, pripildytą jums svarbių objektų, prisiminimų, kvapų, dar neatrastų praeities sąsajų ir būsimų potyrių nuojautos

creme_de_la_creme_add_008creme_dela_creme_006creme_dela_creme_001

Vizija, kuri kadaise išniro archetipu iš sapnų ir tapo tuo nematomu karkasu, ant kurio konstravome šią „biblioteką“.

Ieškojome tobulo balanso tarp efemeriškumo ir monumentalumo, industrijos ir prabangos, estetinių konstantų ir dabarties tapsmo. Jei interjeras būtų kvapas, norėjome, kad jis būtų intelektualus, rafinuotas.

Būtent intelektualaus rafinuotumo paieška skatino tapti itin preciziškais, siekti aukšto projeto detalizacijos lygio, skrupulingai parinkti medžiagas, jų derinius. Galiausiai, net iš pirmo žvilgsnio nepastebi, konstrukciniai sprendimai virto subtiliomis interjero detalėmis, o archetipinis bibliotekos vaizdinys įgavo ramybe ir intelektualumu dvelkiančias formas.

Linijinė struktūra sujungė interjerą į ritmišką vizualinę visumą, kurioje lengva orientuotis, suvokti ekspozicijos seką. Kiekvienas brand‘ui dedikuotas atskiras lentynų segmentas, viršuje paženklinas atitinkama knyga. Dominuojantys prekiniai ženklai išskirti faneruotos plokštės intarpais. Kruopščiai atrinktas medžio tekstūros piešinys, blizgumas suteikė interjerui šiltų atspalvių, o drauge su juodai dažytomis aliuminio lentynomis, – gylio ir prabangos įspūdį.

Šį įspūdį dar labiau sustiprino interjero apšvietimo sistemos. Pagrindinė šviesa nukreipta į kvepalų lentynas, kuriose tarsi scenoje tviska unikalių buteliukų eilės. Tuo tarpu vidinė erdvė skęsta malonioje prieblandoje, švyti tik keli objektai – lentynos-salelės ir, vienas esminių interjero akcentų, – skuptūriška korėtų žalvarinių šviestuvų grupė virš kasos baldo.

Pakibęs auskinis spiečius kažką spindi apie tobulumą, viliones… Tarsi siekdamas pažadinti instinktus, atsiduoti uoslės malonumams… bibliotekoje, tarp „knygų“, kurių tekstai – kvapai.

 

creme_de_la_creme_add_004

 

creme_dela_creme_007 detale_creme dela creme_0004 detale_creme dela creme_0006 creme_de_la_creme_add_011 creme_dela_creme_005

 

Kas yra "Dizaino Indeksas LT" ?

Pasitelkę statistikos duomenis bemat galėtume sužinoti bet kokius indeksus –  bendrojo vidaus produkto dydį, tenkantį vienam gyventojui, infliacijos rodiklį, vartotojų kainų indeksą, kūno masės ir netgi laimės indeksą. O koks yra dizaino indeksas? Pasaulio, Europos ar Lietuvos? Ar tokį indeksą įmanoma fiksuoti, pateikti, apskaičiuoti? Ar bent nujausti? Juk iš tokio dizaino indekso galima būtų labai daug spręsti apie šalies kultūros, pramonės lygį, visuomenės poreikius ir lūkesčius, požiūrį į aplinką ir pačius save. "Dizaino Indeksas LT" - tai daugiametis projektas, kurio tikslas pademonstruoti pasauliui Lietuvos dizaino pasiekimus.