Silvijus Martinėlis

Idealios geometrinės formos. Darna, harmonija. Akimirkos plykstelėjimas begaliniuose kosmoso toliuose. Rafinuotas minimalizmas, kuriame atsiskleidžia subtilios prabangos alsavimas. Deimantas ir meteoritas.

Abstrakčios ir tikslios žiedų formos  – elementarios, tačiau jose slypi elegancija, technologijų ir estetikos sintezė. O gal ir pirmapradė visatos sutvėrimo formulė, kurią atrasti įkvėpė dabartinės Švedijos teritorijoje pries milijonus metų nukritusio Muonionalustos meteorito fragmentas, tapęs amžinybę vienas kitam prisiekusiųjų ženklu. Juvelyras neįprastą meteorito faktūrą derina su auksu, platina ir briliantais. Jo kūryba spinduliuoja santūrumu, dvasine ramybe ir elegantišku sterilumu. Kaip ir meteoritas, tai savaime į paviršių išlysti negali – reikia daug kruopštaus darbo ir paieškų, kol gimsta darni visuma, išryškinanti svarbiausią meno objektą – žmogų.

 

Kas yra "Dizaino Indeksas LT" ?

Pasitelkę statistikos duomenis bemat galėtume sužinoti bet kokius indeksus –  bendrojo vidaus produkto dydį, tenkantį vienam gyventojui, infliacijos rodiklį, vartotojų kainų indeksą, kūno masės ir netgi laimės indeksą. O koks yra dizaino indeksas? Pasaulio, Europos ar Lietuvos? Ar tokį indeksą įmanoma fiksuoti, pateikti, apskaičiuoti? Ar bent nujausti? Juk iš tokio dizaino indekso galima būtų labai daug spręsti apie šalies kultūros, pramonės lygį, visuomenės poreikius ir lūkesčius, požiūrį į aplinką ir pačius save. "Dizaino Indeksas LT" - tai daugiametis projektas, kurio tikslas pademonstruoti pasauliui Lietuvos dizaino pasiekimus.