Geriausi Lietuvos dizainerių darbai 2015

Tatjana Spakovskaja, Gražina Komarovska

Vilniaus istorinis centras

Pop-up‘as (poperiaus inžinerija) „Vilniaus istorinis centras“ buvo kuriamas parodai „Lietuva pašto siuntoje“, skirtai Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai. Ši paroda – tai keliaujantis įdomybių kambarys (vok. Wunderkammer), pristatantis Lietuvos gamtos, architektūros ir kultūros objektus, įtrauktus į UNESCO registrus ir sąrašus. „Vilniaus istorinis centras“, buvo vienas iš pristatomųjų objektų, paslėptas iš pažiūros paprastoje dėžėje, primenančioje pašto siuntinį, kuri atrasti galima tik atvėrus dėžę.

Spakovskaja_Komarovska_pop-upas panaudojimas Spakovskaja_Komarovska_pop-upas uzverstas Spakovskaja_Komarovska_pop-upo fragmentas is virsaus Spakovskaja_Komarovska_pop-upo fragmentas mkr Spakovskaja_Komarovska_pop-upas atverstas

Kas yra "Dizaino Indeksas LT" ?

Pasitelkę statistikos duomenis bemat galėtume sužinoti bet kokius indeksus –  bendrojo vidaus produkto dydį, tenkantį vienam gyventojui, infliacijos rodiklį, vartotojų kainų indeksą, kūno masės ir netgi laimės indeksą. O koks yra dizaino indeksas? Pasaulio, Europos ar Lietuvos? Ar tokį indeksą įmanoma fiksuoti, pateikti, apskaičiuoti? Ar bent nujausti? Juk iš tokio dizaino indekso galima būtų labai daug spręsti apie šalies kultūros, pramonės lygį, visuomenės poreikius ir lūkesčius, požiūrį į aplinką ir pačius save. "Dizaino Indeksas LT" - tai daugiametis projektas, kurio tikslas pademonstruoti pasauliui Lietuvos dizaino pasiekimus.